Розумні сценарії
Технології розумних будинків перевертають наші уявлення про те, як можна взаємодіяти із власною домівкою. Є декілька типів базових сценаріїв, які треба мати на увазі перед тим, як міксувати свій власний. Ці сценарії охоплюють комфорт і естетичну насолоду перебування у просторі, безпеку, енергоефективність, моніторінг і підтримку здорового середовища. Важливим є можливість модифікувати кожний із сценарієв або зміксувати свій власний на базі усвідомлених потреб і побажань.
Оптимізація енергетичних ресурсів
В цьому сценарії система розумного будинку використовує сенсори та аналіз даних для оптимізації споживання енергії. Наприклад, система може відзначити більшу кількість людей в певній кімнаті і відповідно підлаштувати рівень обігріву або охолодження приміщення. Або вимикати світло в тих приміщеннях, де вже деякий час ніхто не знаходиться. Сценарій може включати в себе інтеграцію з розумними пристроями і автоматично налаштовувати їх вмикання в години з нижчім тарифом споживання єлектроенергії або тоді, коли їх робота не заважає присутнім у помешканні людям.
Також, система може інформувати користувачів про невимкнене світло або пристрої, даючи можливість вимикати їх дистанційно.
Спостереження і безпека
Сценарій по спостереженню і безпеці може включати в себе ряд сенсорів, камер та розумних алгоритмів для моніторінгу вашої домівки. Коли хтось наближається до вхідних дверей, система може ідентифікувати членів родини або попереджувати власників будинку про можливих небажаних відвідувачів. Інтеграція з сенсорами руху дозволяє системі активувати світло і камери, в окремих випадках — увімкнути сигналізацію. Власники будинку мають цілодобовий доступ до системи спостереження в режимі реального часу на своїх смартфонах.
Автоматизація побутових процесів
Включає в себе, насамперед, використання розумних побутових пристроїв, управління якими включається в загальну мережу розумного будинку. Наприклад, роботизований пилосмок може починати прибирання за означеним розкладом або за допомогою голосової команди. Прання білизни можна вмикати або ставити на паузу віддалено і отримати нагадування про те, що сушарка закінчила свою роботу.
Кондиціонер може вимикатися автоматично, якщо вхідні двері в будинок або вікна в квартирі відкриті протягом 10 хвилин чи більше.
У ванній кімнаті може вмикатися витяжка автоматично, якщо вологість у приміщення сягає більше 70% або якщо людина знаходиться у ванній кімнаті більше 10 хвилин.
Це все тільки поодинокі випадки, які закривають певні індивідуальні потреби, а на практиці варіантів може бути безліч. І все це залежить тільки від ваших побутових звичок.
Здоров’я та добробут
Розумний дім можна дооблаштувати пристроями моніторінгу добробуту. Це зазвичай включає в себе сенсори, які можуть відстежити, наприклад, якість повітря (моніторінг присутності в ньому шкідливих частинок). Також можна інтегрувати в домашню систему всі гаджети, які супроводжуються вас щоденно (смартфони, годинники) і мають можливості для аналізу вашого поточного стану здоров’я. Є і інші можливості, деякі з яких наразі знаходяться лише в стадіях розробки, але безперечно, в найближчі роки поступово увійдуть до стандартного набору облаштування розумних просторів.
Розумний сад
Прибудинкова територія також має право на те, щоб бути долученою до сучасних технологій. Це стосується перш за все налаштування правильної роботи автополиву (на базі інтеграції з прогнозом погоди) і освітлення в саду, але також розумних датчиків, які можуть контролювати стан ґрунту, наприклад рівень pH, температуру та вміст поживних речовин. На основі цих показань система може рекомендувати потрібну кількість добрив або поживних речовин для конкретних рослин. Автоматична робота маркіз та туманоутворювачів в залежності від інтенсивності сонячного світла теж досить серйозно спрощує життя.
Персоналізація і розваги
Тут все залежить від вашої фантазії та інтересів. Наприклад, за допомогою голосових команд може вмикатися варіант гостьового сценарію під час домашньої вечірки: кольорове бокове освітлення, заздалегідь підготовлений плейліст на розумних колонках, а в момент активації такого сценарію автоматично ставляться на паузу всі побутові пристрої. Гостьовий сценарій, сценарій для релаксації і йоги, вечір із кінофільмами, квест-вечірка за допомогою інтерактивних домашніх пристроїв, світловий геймінг-сценарій чи музична вікторина – варто спробувати щось одне, і одразу захочеться більшого.