top of page

Розумний сон - спокійні діти

Все зручне народжується із дратівливого дискомфорту.

Трохи про тривоги та оптимізацію нічного сну від одного з технологів нашої команди.


Хабом моєї розумної квартири виступає Raspberry Pi 4, на якому крутиться Home Assistant і керує всіма процесами, які роблять наше життя приємнішим і легшим.


У нашій спальні є відкритого типу гардеробна. Я зробив так, що світло в ній вмикається автоматично через датчик руху і реле у вимикачі, і дружині подобається, це зручно.

Гардеробна до того ж досить простора для того, щоб на підлозі розташувати там двох дітей уночі, якщо раптом починає вити сирена. Такий собі багатофункціональний простір.

А сирени останніми тижнями в Києві стартують часто, і саме вночі. Молодшу я на автоматі, майже не розплющуючи очей, переношу на руках, натомість старший сонно бреде сам, притискаючи подушку до голови.

І ось ввалюємося ми в черговий раз вночі до гардеробної, і датчик радісно влаштовує нам ілюмінацію в непроглядній темряві. У цей момент мені було складно визначити, що дратує більше: повітряна тривога або сліпуче світло о третій годині ночі.


Можна було б плюнути та вимкнути автоматизацію, але тут виявилося, що дружина до неї вже звикла і відпустити це не готова.

Тоді я підключив до свого Home Assistant сервіс оповіщення про повітряні тривоги: коли спрацьовує тривога, автоматизація відключається, і навпаки, відповідно.


Дзен можливий ;)

Шукатимемо для вас індивідуальні рішення і зробимо так, як комфортно саме вам.

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page