top of page

Кому розумний телевізор?

Dec 4, 2023

У 2022 році продажі пристроїв для розумного дому впали, але в 2023 році очікується зростання, за даними IDC.

У 2022 році вперше зменшилася кількість проданих пристроїв для розумного дому у всьому світі. Їх продали на 2,6% менше, ніж у попередньому році, всього близько 872 мільйонів штук. Це повідомила компанія, яка займається аналізом ринку, - Міжнародна корпорація даних (IDC).

 

Серед усіх цих пристроїв, розумні телевізори були найпопулярнішими. Але їх продаж також впав на 4,3% у 2022 році. Основна причина - у 2021 році люди купували більше техніки через пандемію COVID-19, тому порівняно з тим роком 2022 виглядає гірше.

 

Проте IDC прогнозує, що у 2023 році продажі знову зростуть на 2,2%, а до 2027 року кількість проданих пристроїв досягне 1,23 мільярда.

 

Джітеш Убрані з IDC каже, що у 2023 році продаж розумних телевізорів може знову впасти через економічні проблеми і те, що люди не часто купують нові телевізори. Але через появу бюджетних брендів, як-от Amazon і Roku, середня ціна на телевізори може знизитися, роблячи преміальні функції доступнішими за нижчою ціною.

 

Не тільки телевізори, а й інші пристрої для розумного дому, такі як камери безпеки, зв'язані дзвінки та замки дверей, а також розумні дисплеї, очікуються до зростання. Це пов'язано з тим, що у людей їх вже більше встановлено, економіка відновлюється, і з'являються нові ринки.

 

Адам Райт з IDC каже, що зараз ринок розумного дому переживає нестабільний період. Проблеми з постачанням, інфляція та нерівномірний економічний розвиток у різних країнах вплинули на ринок у 2022 році і продовжать тиснути на нього. Але незважаючи на ці труднощі, ідея розумного дому вже стала звичною в багатьох частинах світу, і споживачі все більше цікавляться такими пристроями для підвищення якості свого життя вдома і не тільки.

bottom of page