top of page

Історія розумних будинків.

Оновлено: 1 серп. 2023 р.

Десь до 70-х років минулого сторіччя ідея розумного будинку ще не мала чітких обрисів, аж допоки не з’явилася X10, платформа автоматизації, яка відсилає цифрову інформацію за допомогою радіочастотних сплесків на існуючу будинку електричну мережу. Ті, хто вирішив відтестувати серед найперших цю цікавинку, могли дистанційно контролювати пристрої в своїх домівках за допомогою командних консолів та модулів.


Наслідувала цій технології платформа Z-Wave, яка з’явилася у 2005 році. Вона працює в діапазоні нижче 1 ГГц, на який не впливають перешкоди від Wi-Fi та інших бездротових технологій, таких як Bluetooth. Пристрої з вбудованою Z-Wave утворюють меш-мережу та можуть віддалено обмінюватися даними від пристрою до пристрою.


До речі, меш – це класна штука, яка нас виручала не раз в подорожах, коли ми під’єднували наш роутер до існуючого вай-фаю, наприклад, в хостелі, щоб покращити зв’язок на верхньому поверсі.


Nest Learning Thermostat, який розробили колишні інженери Apple, представили публіці у 2012 році. Це повністю змінило світогляд тих, хто і раніше фантазував про урозумнення свого дому, бо відтепер власна домашня існуюча інтернет-мережа перетворювалася в один із каналів для забавок з дистанційним керуванням девайсів. До того ж, це розкрило потенціал збору даних з можливістю відстежувати активність по дому і, базуючись на зібраних даних, автоматично програмувати налаштування термостату. В 2014 році Гугл придбав Nest Labs, поставивши свою велетенську пошукову систему в авангард гонитви за смарт-технологіями для розумних будинків.


Але в тому ж році і Apple активізувалися із своїм Apple HomeKit. З його допомогою стало можливим дистанційно керувати сумісними пристроями, такими як замки, освітлення, термостати, розумні розетки, камери безпеки та багато іншого через додаток Apple Home. Ми використовували тільки його у нас вдома аж до недавніх часів, і певним чином, це зекономило нам купу часу і нервів.


Приблизно тоді ж на ринок вийшов і Amazon Echo, коли мега-рітейлер зрозумів потужний вплив, який новітні технології можуть справити на всю концепцію розумних будинків, квартир і офісів. Так, це була Алекса, віртуальна голосова помічниця у всіх продуктах від Amazon, орієнтованих на автоматизацію будинкового простору.


Тримаючи удар, Гугл випустив перший смарт-спікер Google Home у 2016-му році. Орієнтувалися перш за все на активну конкуренцію із Amazon Echo, тому там також є віртуальний голосовий помічник.


У 2018 році Apple випустили HomePod, укомплектовану незрівнянною Сірі. Бо вона класна. Роблять гарно, але ж з нею забарилися на фоні конкурентів, факт.


Але штука в тому, що коли ти починаєш гратися з розумними технологіями, то згодом тобі захочеться більше, ніж Алекса, Сірі чи Echo для твоєї домівки. В цьому плані найбільш доцільним на цей момент є платформа Home Assistant, бо вона підтримує найбільшу кількість з відомих девайсів, які можна уявити собі при плануванні розумного простору.

А якщо навіть знайдеться якійсь, що не підтримується, то ентузіасти напишуть для нього плагін, не встигнеш і оком моргнути.10 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page