top of page

Смарт-плівка на віконця

Це винахід, що активно просувається і є, по суті, рідкокристалічним матеріалом. Плівка наклеюється між двома шарами тонкого скла і під впливом електричного струму змінює ступінь своєї прозорості.

 

Плівка таки справляє враження і виглядає технологічно, особливо у рекламних роликах. Однак наскільки вона зручна у побуті? Чи можна її назвати новим вау-атрібутом розумного будинку?

Розглянемо коротко.

 

Плюс смарт-плівки в тому, що ви на старті отримуєте непрозоре скло, візуальну ізоляцію: так можна оформити перегородку в душовій кімнаті чи скляну перегородку поміж кімнатами, переговорну чи окремий кабінет в офісі.

 

В побутовому сенсі смарт-плівка має одну особливість, яку, на наш погляд, не можна ігнорувати. Зокрема, це сам принцип її роботи. Для того щоб скло з такою плівкою стало прозорим, на плівку потрібно подати напругу. Тобто її нормальний стан — НЕпрозорість. З погляду логіки було б набагато зручніше, якби було навпаки, щоб при нагоді можна було б візуально відокремити певний простір — для переговорів, медитації чи інших потреб. Прозорі перегородки — модний тренд. Вони візуально не зменшують простір, одночасно створюючи цікаві зональні рішення. Але у разі використання смарт-плівки така перегородка стане прозорою тільки за умови подачі на неї напруги. Зручно це чи ні, кожен вирішує для себе сам. Проте це варто розуміти перед тим, як планувати дизайн приміщення.

 

З іншого боку, для бізнесу така плівка може стати дуже функціональною. Можна використовувати скло з такою плівкою, як різновид екрану для проекції відеоряду або презентації в офісних приміщеннях. Це ідеальне рішення для розміщення цифрової реклами. Якщо реклама транслюється на такій вітрині 24/7, то можна використовувати простий оракал, а якщо час від часу і вам хочеться іноді бачити вітрину прозорою, тоді смарт-плівка буде гарним вибором.


Цікаві рішення можна також розробити на основі смарт-плівки в образотворчих просторах — дитсадках, школах, конференц-залах.

Роздуми на тему використання смарт-плівки в розумних будинках

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page