top of page

Тренди розумного будинку в 2023

В Україні філософія розумних будинків тільки починає розвиватися, але ця тенденція стрімко набирає обертів. Однією з причин цього є цікава особливість нашого менталітету, яка суттєво відрізняє українців від класичних європейців, а саме — потужна жага комфорту. А оскільки розумні технології роблять наше життя комфортнішим і зручнішим, цією темою багато хто починає захоплюватись.


Давайте подивимось, які тренди розумного будинку в 2023 в Україні і як це може покращити наше повсякденне життя.


Треба відрізняти це від роботизації, це трошки інша сфера. Космічні кораблі, що виконують гіперстрибок після психологічно-саркастичної бесіди пілота із ШІ (штучним інтелектом), ще далеко в майбутньому. Але з появою ШІ та можливостями її інтеграції у власні софтверні розробки стає можливим втілювати цікаві ідеї і рішення в плані урозумнення простору. Тож, про космічні кораблі трохи згодом, а зараз розглянемо, як розвивається усвідомлення розумного дому.


Створення єдиної домашньої мережі.

Ми не маємо на увазі домашній вайфай. Мова йде про повністю інтегровану систему розумного будинку, яка дозволяє різним пристроям спілкуватися один з одним. А це означає централізоване управління світлом, оптимізацію споживання енергії і налаштування роботи всієї системи таким чином, щоб створити додатковий комфорт для всіх мешканців домівки.


Штучний інтелект (ШІ) та Інтернет Речей (ІоT)

IoT, або Інтернет Речей, представляє собою систему з'єднаних пристроїв, що взаємодіють один з одним та зовнішнім середовищем через мережу зв'язку. Така система надає можливість збирати дані і запускати на виконання певні процеси в автоматичному режимі.


ШІ та IoT ховаються за кулісами красивого фасаду розумного будинку. Голосові асистенти, такі як Гугл та Сірі (незважаючи на поки що відсутність підтримки української мови) впевнено займають свої місця на поличках наших домівок. Вони чимдалі стають більш розвиненими і в кінцевому результаті мають на меті якомога більше інтуїтивно спростити керування повсякденними процесами.

Інтернет речей допомагає пов’язати побутові прилади для досягнення безперебійної комунікації між гаджетами, вкладаючи свою частку в автоматизацію побуту.

Наприклад, ванна кімната і кухня першими спадають на думку, коли ми обговорюємо IoT, бо саме в цих просторах автоматизовані рішення суттєво підвищують рівень комфорту, а також можуть зменшити щоденні фінансові витрати.


Безконтактні технології

У світі, який ще нещодавно похитнувся через Covid-19, важливість безконтактних технологій досить різко підстрибнула, і в цьому є безперечний плюс, бо відбулася стрімка діджиталізація сервісів, які без цього поштовху ще довго топталися б на порозі сучасного цифрового світу. В домівки і комерційні простори це принесло усвідомлення нових стандартів гігієни і чистоти, які на практиці виявилися зручнішими і біль естетичними: безконтактні дверні дзвінки, дезінфікуючі засоби, автоматичні обприскувачі та інші гаджети потрохи знаходять місце у нашому повсякденному житті.

Ми не знаємо, які ще сюрпризи готує нам майбутнє, тому не варто забувати про минулий досвід. Використовуючи їх, ми можемо заздалегідь підготуватися до змін, які можуть відбутися зненацька.


Енергонезалежність

Щодо змін, які стосуються насамперед України в умовах військового часу, кожний власник будинку чи квартири прагне забезпечити енергонезалежність своєї домівки. Наприклад, згадаємо інвертори з потужними батареями, що здатні працювати більше доби. Вони запасають в собі електроенергію, щоб в разі відключення енергопостачання віддати її в дім.

Сонячні панелі, хоча і не є розумним гаджетом, також роблять значний внесок у енергозбереження будинку.

А оскільки реалії такі, що нас може очікувати ще не одна зима із блекаутами, в поточному будівництві нового житлового простору майже всі зараз закладають технічну можливість підключення зарядний станцій.


Розумні термостати: комфорт і енергозбереження.

Розумні термостати останніми роками стали стандартною вимогою для регулювання тепла/холоду, особливо у нових будинках. Вони легкі в установці, а також дозволяють здійснювати температурний контроль віддалено. Параметри опалення і охолодження вашого будинку можна налаштувати за особистими сценаріями на основі вашої присутності в домівці, а також відповідно до ваших побажань і відчуттів (комусь завжди холодно, а комусь завжди жарко).

Їх використання також неабияк економить ваші гроші, коли йдеться про витрати на електроенергію та газ.

Водночас, використання розумних термостатів — це ваш маленький внесок у глобальний процес зменшення вуглецевих викидів в атмосферу.


Здоров'я і добробут

Треба ще пам’ятати про безпеку здоров’я та інтеграцію відповідних технологій у житлові та комерційні простори. Цьому також сприяли Covid-19 і загальний тренд жити екологічно. Тут можна згадати датчики якості повітря за низкою критеріїв, включаючи рівні PM2,5, CO2, TVOC, автономні датчики вологості, розумні очищувачі повітря та кондиціонери, розумні дверні дзвінки, системи фільтрації води і навіть розумні туалети із датчиками для аналізу відходів і шкіри, надаючи цінну інформацію про здоров’я користувача та раннє виявлення потенційних проблем.


Якщо проаналізувати все вищезазначене, то ми поринемо у надцікавий світ будинку майбутнього, який, розсунувши у визначений час штори на вікні, ненав'язливо визначить наші життєві параметри зранку, відчинить вікно, вмикне чайник і теплу підлогу, замовить подарунок для доньки на день народження, прочитає список нагальних справ і спитає, чи не хочете ви подискутувати з ним в якості розминки перед сьогоднішньою доповіддю на раді директорів. А потім нагадає, де ви поділи свій ноутбук і порадить лук для вашого безперечно шикарного виступу. ;)Останні пости

Дивитися всі

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page