top of page

Сенсори CO2: кейси та фейки

Коротко про суть, щоб ми були на одній хвилі: CO2 — це вуглекислий газ, який природно виділяється людиною в процесі дихання. У невеликих кількостях він абсолютно нешкідливий, але збільшення його концентрації у повітрі може викликати низку проблем:

— головний біль,

— стомлюваність,

— зниження концентрації.

Рівень CO2 може впливати на вологість та температуру в приміщенні, що порушує комфортні умови проживання та спричиняє погіршення здорової мікрофлори у приміщенні.

Прислухайтесь до фахівців Around The Casa: підтримання оптимального вмісту рівня CO2 у приміщенні — ще один ключик до здоров'я та благополуччя.


Давайте розглянемо на практиці. Один із кейсів — дитяча кімната. Квартира знаходиться на верхньому поверсі, її вікна виходять на навітряну сторону і зовні ввечері часто добігає шум транспорту. Під час вітряних днів часто буває так, що надвечір вітер гуде нестерпно, тому ми закриваємо вікно, щоб дітям було легше заснути. Але оскільки ми нормальні, а не ідеальні батьки, іноді ми забуваємо потім відкрити вікно, щоби вночі їхня кімната провітрювалася. Кімната невелика, відповідно там починає накопичуватися CO2. Зазвичай таке повітря люди ідентифікують інтуїтивно як задушливе.


Тому наш перший сенсор CO2 ми поставили саме у дитячій. Тепер, коли рівень CO2 там перевищує норму, на телефон надходить повідомлення, і ми відкриваємо вікно. Діти стали швидше засинати і міцніше спати, прокидаються зранку легше.

Зараз у нас такі сенсори є у кожній кімнаті, але особливо вони критичні для спальних приміщень.


Наступним кейсом можна навести домашні вечірки, коли всі захоплені бесідою чи настолками, і раптом у когось починає боліти голова або різко відчувається втома чи розосередженість. Не завжди це наслідок активного дозвілля, часто це банальна нестача свіжого повітря.


Ще один приклад, коли дитина знаходиться на дистанційному навчанні, і заняття проходять в одному і тому самому приміщенні. Дорослий, що не завжди знаходиться поруч, може і не відстежити, що кімнату потрібно провітрити. Іноді, знову ж таки, просто можна забути. Повідомлення від системи розумного будинку, засноване на отриманих від сенсора CO2 даних, може вчасно виправити ситуацію та зберегти дитині свіжу для занять голову.


ОБЕРЕЖНО — фейкові датчики CO2!


Свого часу у процесі підбору та вивчення CO2 датчиків ми звернули увагу, що за якихось 20 євро продаються пристрої «5 в 1» (міряють CO2, пил, рівень формальдегідів у повітрі, температуру та вологість*). Розібравши кілька таких датчиків, ми виявили, що ніякого CO2 сенсора там немає, а значення CO2 датчик видає на основі значень інших сенсорів – температури та пилу. Таким пристроям не можна довіряти, їх показання не є точними, а інколи і зовсім хибними.

Якісні датчики CO2 стартують у ціні від 45 $ (це на момент серпня 2023 року).


Фахівці Around The Casa вважають, що сучасні розумні будинки годиться оснащувати датчиками якості повітря, які можуть автоматично контролювати та регулювати рівень CO2, вмикаючи за потреби вентиляцію.


Створення комфортного мікроклімату в будинку чи офісі — це не лише питання зручності, але і здоров'я. Підтримання оптимального рівня CO2 є важливою частиною цього завдання. Інвестуючи в системи контролю та регулювання якості повітря, ви дбаєте про своє здоров'я та благополуччя.


* До речі, датчики температури та вологості також є корисним доповненням до вашої системи розумного будинку. Вони можуть виміряти рівень сухості повітря, це критично влітку, коли постійно працюють кондиціонери. Можна налаштувати ці датчики таким чином, щоб за певного значення, яке вони фіксують, домашній хаб (сервер розумного керування будинку) запускав процес зволоження повітря.

Останні пости

Дивитися всі

Комментарии


bottom of page