top of page

Міфи про розумний будинок.

Сьогодні зібрали деякі поширені помилкові судження про розумні будинки. Не всі усвідомлюють, наскільки міцно такі міфи можуть сидіти в голові, тому приділимо трохи часу, щоб розвінчати основні.

Міф №1.

Розумний будинок — це дуже дорого.


Фантазія про дорожнечу автоматизації квартири чи будинку могла виникнути на основі хибної думки про те, що розумний будинок напханий купою усіляких дорогих приладів, які «ми, можливо, ніколи не будемо використовувати».

Дійсно, є на ринку компанії, які воліють працювати лише з одним постачальником обладнання та зав'язують усю систему на один бренд. В результаті така система страждатиме відсутністю гнучкості: якщо у вас вийшов з ладу сенсор, то ви будете зобов'язані купити такий самий.


Як насправді, якщо робити грамотно?

Все підбирається під ваші бажання, потреби та звички: якщо вам важливе автоматичне увімкнення світла у ванній кімнаті, то в проект закладаються відповідні сенсори. Якщо ви не тусовщик, то сценарій «вечірки» вам не потрібний.

Таким чином, у кожного господаря будинку та квартири буде свій власний унікальний набір девайсів та сценаріїв.

Звичайно, інвестицій у ремонт на початковому етапі більше, якщо закладати у проект реалізацію системи розумного будинку. Це інше розведення проводки.

З іншого боку, система управління енергоспоживанням, розумне освітлення і опалення, розумні жалюзі тощо — все це знижує згодом комунальні платежі та дозволяє таким чином заощаджувати у довгостроковій перспективі.


Міф 2

Розумний будинок — це для гіків.

Або принаймні для дуже технічно підкованих людей. Такий собі цікавий міф.


Якщо ви вважаєте, що управління системою розумного будинку вимагатиме від вас деяких спеціальних знань, то ви помиляєтеся. Зрозуміло, на старті планування проекту ви повинні будете хоч приблизно описати свої звички і чого ви очікуєте від свого розумного будинку. Далі ми все візьмемо на себе: проект електропроводки, монтаж, і повне початкове налаштування. Ми також проведемо для вас інструктаж з інтерфейсу управління і переконаємося, що все працює як годинник. Після закінчення ремонту через якійсь час, якщо ваші звички та потреби зміняться, ми внесемо необхідні корективи.


По суті, все, що потрібно вміти і знати, маючи в квартирі систему розумного будинку, це як користуватися вашим телефоном.

Міф 3

Розумний будинок — це лише для просунутої молоді.


Абсолютний міф про розумні будинки, який не має нічого спільного з реальністю. Читаємо попередній пункт і бачимо, що для того, щоб користуватися налаштованою системою розумного будинку, не потрібні спеціальні знання.


Фішка в тому, що розумний будинок не змінює ваші звички і не змушує вас розбиратися у складному програмному забезпеченні або в тому, як працюють усі підв'язані пристрої. Навпаки, ваш розумний будинок буде спроектований так, щоб підлаштуватися під ваші вподобання.

Наприклад, наші батьки, яким ми налаштували розумну систему в їхньому заміському будинку, активно нею користуються: їм зручно, що вночі, якщо їм потрібно у ванну, то там автоматично включається м'яке нічне підсвічування. У зручний для них час налаштовані полив та підсвічування на терасі, є можливість подивитися віддалено, чи всі побутові прилади вимкнені (для людей пенсійного віку це особливо актуально).


Міф 4

Розумні будинки вразливі для хакерів.


Звичайно, вразливі, особливо якщо ви використовуєте дешеві китайські датчики, які зливають всю інформацію виробнику.

Але якщо ви подбали про те, щоб ваш розумний будинок не залежав від наявності інтернету і управлявся локально, то вам не потрібно турбуватися.

Треба розуміти, що правильна система розумного будинку — це централізована дротова система, серце якої знаходиться у вашому електрощиті. Там ховаються контролери, через які здійснюється управління девайсами та сценаріями вашого розумного будинку.


Міф 5

Встановлення системи розумного будинку потребує масштабної перебудови.


Так, якщо ви вирішили, що просто зробите ремонт, а про розумний будинок подумаєте «вже потім, колись».

Якщо ж на початковому етапі ви заклали правильну електропроводку, то все, що потрібно — це програмні налаштування, а будь-яке масштабування та розширення буде безболісним.


Основне посилання, яке намагаються донести всі компанії, які займаються системами розумного будинку, полягає в тому, що розумний будинок — не іграшка для гіків, не чорна дірка для сімейного бюджету і не щось надскладне і зарозуміле.

Це новий рівень комфорту для тих, хто цінує свій час, свої нерви та свої гроші.

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page