top of page
Фото автораOlga Tsisarenko

Країни Азії — лідери в сфері розумних будинків

Ми звикли вважати, завдяки таким гігантам як Apple, що сучасні технології приходять до нас з заходу. Втім, саме Азіатсько-Тихоокеанський регіон, як домівка для найбільш технологічно упакованих країн, формує запит і реагує на нього одночасно. Саме цей регіон завдає ритм розвитку у сфері розумного дому для решти світу.


Згідно звіту Grand View Research, складний річний індекс зростання ринку розумних будинків становитиме 18.5% до 2028 року (дослідження проводилося у 2021 році). Таке зростання буде зумовлене кількома факторами, зокрема, зростаючим інтересом споживачів до оптимізації енергоспоживання, зростанням частини вільного доходу та широким поширенням смартфонів та доступністю інтернету.


Японія, Південна Корея та Китай перебувають у авангарді технічної революції. Японія, відома своїми технологічними досягненнями, пілотує сферу технологій розумного будинку, а лідируючі позиції займають там такі компанії, як Panasonic та Sony. Не відстає і Південна Корея, де розташовані такі гіганти, як Samsung та LG. Китай наздоганяю, змушений брати до уваги потреби свого власного великого споживчого ринку і технологічну індустрію, що швидко розвивається.


Спонукає загальний процес широка державна підтримка: уряди країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону заохочують впровадження систем розумного будинку в рамках створення розумних міст і з метою зниження вуглецевих викидів. Наприклад, ініціатива уряду Сінгапуру — Singapore Smart Nation initiative — направлена на сприяння обладнання домівок цифровими технологіями з метою підвищення стандартів життя, в той час як проект Південної Кореї — South Korea’s Smart City project — звертається до використання технологій з метою вирішення урбаністичних проблем та покращення якості життя його мешканців.


Ковід-19 свого часу сприяв цим тенденціям, бо люди, які були змушені постійно знаходитись вдома, почали замислюватись над підвищенням рівнів свого комфорту, більше стали використовувати розумні прилади і пристрої. Тренд не припинив зростання і після пандемії, бо люди поступово усвідомлюють і призвичаюються до нового типу комфортності свого життя.


В цій сфері все ще існують певні проблематичні моменти, пов’язані зі збором даних і безпечним їх зберіганням і використанням, необхідна також стандартизація послуг, які надаються провайдерами розумних технологій. Попри це, індустрія стрімко розвивається. Анонсуються нові технологічні рішення, підвищується попит. В цьому регіоні всі учасники ринку — розробники, провайдери послуг і безпосередньо споживачі — розуміють важливість і унікальні можливості, які дає використання розумних технологій, починаючи із буденного життя.


Саме в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні проходять регулярні надцікаві зустрічі і виставкові події, і якщо підсумувати, то досвід цих країн формує загальний світовий підхід до використання розумних технологій в повсякденні як один із векторів крокування в майбутнє.

5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page