top of page

З чого починається розумний будинок?

Власне, з першого кабеля.


Якщо почати спочатку, то насамперед треба придивитися, як в Україні роблять ремонти у 90% випадків. Можна побачити важку спадщину школи електриків радянщини, коли максимально заощаджували дроти. Так, як у нас, у Європі та в Азії давно не прокладають електропроводку: економічно вигідно, але абсолютно нефункціонально і невідповідно до зростаючих потреб власників квартир і будинків.


Чому так відбувається? В основному через недостатнє уявлення власників житлового простору про те, які можливості дає правильне закладення електропроводки.

Ми часто веземо в нову квартиру старі звички, забуваючи про те, що новий простір (а іноді і поповнення родини) у будь-якому випадку формуватиме і деякі нові.

Що буде, якщо на етапі закладки електрики звернутися до фахівців із проектування розумних будинків? До прикладу, ви заощадите собі масу зусиль з переробки електрики, коли обживетеся в новій домівці і зрозумієте, що хотіли б змінити призначення половини вимикачів. Вам не доведеться псувати красиві стіни або звикати до чогось, що виявилося незручним. Зазвичай це знання приходить вже ПІСЛЯ того, як зроблено ремонт, і ви вже деякий час пожили в новому просторі. І ось якщо ви ДО ремонту завбачливо зробили правильну закладку електрики, то будь-якої миті зможете програмно внести будь-які корективи, налаштувати будь-які сценарії.


Не варто забувати і про енергозбереження. До цього завжди серйозніше ставилися в Європі та Америці, але з пошкодженнями українських енергосистем ми теж стали по-іншому на це дивитися, чи не так? Правильне налаштування опалення, наприклад, дозволяє відповідально підійти до питання енергозбереження та зменшити витрати на комунальні послуги. Нікому ж не подобається платити більше, ніж треба? А слушне налаштування опалення можливе лише за умови грамотної закладки кабелів на ранньому етапі вашого ремонту.


У підсумку, будь-які спроби зробити повноцінний розумний будинок за відсутності вправно закладеної проводки — це компроміси, без гарантії стабільного результату.

По суті, заздалегідь подумавши про можливість розумного будинку для своєї квартири, ви піклуєтесь про свій комфорт і затишок.

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page